AUTOMATICKÉ KOTLE

HOTLINE 800 700 068
Virtuální prohlídka

Celkem produktů: {{ produktyCelkem }}

Zobrazit vše

Celkem kategorií: {{ kategorieCelkem }}

Zobrazit vše

Celkem článků: {{ clankyCelkem }}

Zobrazit vše
cz
en

Kotel na pelety

Společnost PONAST spol. s r.o. byla založena jako ryze česká společnost v roce 1992. Firma PONAST spol. s r.o. patří do skupiny malých a středních podniků.

 

Během doby své existence se sortiment produkce postupně měnil a vyvíjel. Na počátcích byla společnost zaměřena zejména na oblast železniční techniky. V období od roku 1995 do 1998 byly nosnou částí produkce dodávky a montáže telekomunikačních sítí. Od roku 1999 se specializuje firma především na strojírenskou výrobu, jejíž stále rostoucí součástí je výroba automatických teplovodních kotlů na spalování dřevních pelet.
Pro svoji činnost firma pořídila v roce 1995 provozní areál Na Potůčkách ve Valašském Meziříčí a v roce 1999 firma investovala do pořízení druhého areálu na ulici Šafaříkova ve Valašském Meziříčí.

 

Firma PONAST spol. s r.o. je výrobcem automatických teplovodních kotlů na dřevní pelety, které úspěšně uvádí do provozu nejen na českém trhu, ale ve stále větším měřítku i na trzích Evropské unie. Tyto kotle jsou prostředkem k ekologickému vytápění a využívají jako palivo obnovitelné zdroje energie.
Díky této skutečnosti, díky svým tepelně technickým a emisním parametrům a díky certifikacím platným pro EU jsou kotle a související produkty vyhledávané i na zahraničních trzích a společnost je dlouhodobě konkurenceschopná.

 

Hlavní strategií firmy je orientace na požadavky zákazníka v oblasti topenářské techniky a to v souladu s rostoucími požadavky na ochranu životního prostředí a na využití obnovitelných zdrojů energie.

 

Výroba kotlů, které splňují požadavky zákazníků na moderní a ekologické vytápění, je založena na vývoji, který ve společnosti probíhá nepřetržitě od roku 2000. Společnost vyrábí několik typových řad kotlů, které se liší zejména jmenovitým výkonem, výkonovým rozsahem, účinností a emisními parametry. Vývoj se neustále přizpůsobuje aktuálním trendům na trhu a aktuálním požadavkům zákazníků. Od roku 2014 je společnost PONAST výhradním distributorem kotlů VERNER pro Českou republiku.

 

Celý výrobní sortiment společnosti PONAST zahrnuje také aqua program (zejména podzemní hydranty s příslušenstvím), služby pro železniční společnosti (lanové propojky a třmeny, kolejnicový kontaktní systém, zabezpečovací zámky a krycí ocelové výrobky), služby v oblasti výstavby a rekonstrukcí kabelových sítí a nabídka služeb strojírenského charakteru včetně provádění povrchových úprav kovů.

 

Společnost PONAST spol. s r.o. Valašské Meziříčí je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě oddíl C, vložka 4207 - IČ 47678232 a registrována jako plátce daně DIČ CZ47678232.